תפריט נגישות

רב"ט יהושע מנחם שוקי חפץ ז"ל

יהושע מנחם חפץ
בן 19 בנפלו
בן לאה ויחיאל
נולד בירושלים
בט' באב תשנ"ב, 8/8/1992
התגורר בירושלים
שרת בחיל הנדסה קרבית
יחידה: בהל"צ
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ו בניסן תשע"ב, 18/4/2012
מקום נפילה: בהל"ץ - צוקי עובדה
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: אם, שתי אחיות - עמליה ועלמה וארבעה אחים למחצה - אפרת, יובל, סינדי ואריאל

קורות חיים

יהושע (שוקי) מנחם חפץ ז"ל, נולד בירושלים בתשעה באב תשנ"ב (8.8.1992), בן ליחיאל ולאה, אח לעמליה ועלמה.

למד בבית הספר היסודי חורב והמשיך לחטיבת הביניים של ישיבת חורב. את לימודיו התיכוניים התחיל בישיבת עתניאל, אותה עזב לאחר שנתיים לטובת חיזוק הישוב היהודי בדרום הר חברון. סיים את לימודיו בתיכון 'הילה' שבגוש עציון.

התגייס לצה"ל כתומך לחימה בחיל האויר בשל בקשת אביו להישאר קרוב לבית. לאחר פטירת אביו, הלך שוקי בעקבות חלומו להיות לוחם. בקשותיו הרבות נענו לבסוף, והוא עבר לחיל ההנדסה, במטרה להגיע ליחידת יהל"מ. לקראת סוף הגיבוש ליהל"מ, התמוטט שוקי ונפטר.

בשבט, כולם ידעו שבשבת ששוקי מגיע - הולך להיות שמח. אצל כולם חקוק חיוכו הנצחי ומבטו החודר והמבין. את רוב זמנו בילה בקרבת המשפחה והחברים. תמיד תמך ועזר בבית, דאג שלכולם יהיה טוב. טוב לבו התבטא במעשיו היצרתיים ומרחיקי הלכת. בתקופת לימודיו בדרום הר חברון החליט לרכב על חמור מגוש עציון לירושלים במטרה לגייס כספי צדקה בעזרת החמור.

אחותו עלמה מספרת שכשהיו קטנים, יהושע תמיד היה שובב אך אחראי. באחד מימי הלימודים, כשנשארו בסוף היום בגן, שכנע יהושע את עלמה ללכת בעצמם הביתה. וכך, לאחר שעות של חיפושים, נמצאו יהושע ואחותו ישובים בגרם המדרגות בכניסה לבנינם.

השמחה, הפשטות והנחישות אפיינו את שוקי יותר מכל. הזכרון של שוקי ימשיך איתנו, האישיות החזקה והקורנת תלווה אותנו לעד. בן ואח מסור, חבר נערץ ואהוב על כל אדם.

נפטר בכ"ו בניסון תשע"ב (18.4.2012).

הותיר אחריו אם, שתי אחיות - עמליה ועלמה, ארבעה אחים למחצה - אפרת, יובל, סינדי ואריאל וחברים רבים.

יהי זכרו ברוך

בניית אתרים: