תפריט נגישות

טוראי משה (מוני) קפלן ז"ל

משה קפלן
בן 19 בנפלו
בן חיה ויצחק
נולד בזכרון יעקב
בה' באדר תשי"ב, 2/3/1952
התגורר בזכרון יעקב
שרת בנח''ל
יחידה: גד' 906
התגייס ב-דצמבר 1971
נפל בעת שירותו
בי"ט בטבת תשל"ב, 6/1/1972
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: זכרון יעקב
הותיר: הורים, אחות ואח

קורות חיים

בן יצחק וחיה. נולד ביום ה' באדר תשי"ב (2.3.1952) בזכרון-יעקב. כבן למשפחת עובדי-אדמה ממתיישבי זכרון-יעקב. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "נילי" בזכרון-יעקב. המשיך שנה אחת בכפר-הנוער "הדסים" וסיים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר האזורי שבפרדס-חנה. כבר מגיל צעיר נתבלטו במשה כשרונות בתחום האמנות. הוא שיחק בתפקידים ראשיים בכל ההצגות בבית-הספר והיה בעל חוש נדיר ליופי ולאסתטיקה. הוא היה מלא רצון לדעת. להרחיב אופקים, ולהתפתח לפי דרכו שלו, מעולם לא אהב את המסגרות הקבועות ותמיד שאף לפרוץ ולרכוש הרבה יותר בכוחות עצמו, לכן הקדיש כל-כך הרבה זמן ומאמצים לקריאה, למחשבה ולחיפוש דרך מקורית. הוא הרבה לקרוא ספרים מדעיים וגם ספרות יפה. תחביבו הגדול היה הצילום ובו מצא דרך לביטוי אהבתו ליופי ולטבע, פרחים וילדים היו בעיניו הדברים היפים ביותר. גישתו לילדים הייתה מיוחדת במינה, הוא הקדיש להם הרבה מזמנו. שיחק עמם ושוחח אתם בסבלנות ובהבנה שאין למצוא כמותן אצל בני-גילו. משה היה ספורטאי טוב. אהב לשחות, לצאת למסעות ברגל ולרוץ למרחקים. חבריו אינם יכולים לשכוח את אהבתו הגדולה לשפה העברית הנכונה.

משה התגייס לצה"ל בראשית דצמבר 1971. כרבים מבני הנוער התלבט משה היכן לשרת. ומתוך נטיה טבעית להכיר אנשים וצורות חיים חדשות, הצטרף לגרעין נח"ל של "הצופים" ועשה של"ת בקיבוץ גונן בגליל העליון. צורת החיים בקיבוץ מצאה חן בעיניו. אך משה לא הספיק לשרת אלא תקופה קצרה בלבד. ביום י"א בטבת תשל"ב 6.1.1972 נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בזכרון-יעקב.

חבריו-לגרעין בקיבוץ גונן הוציאו לאור חוברת לזכרו. המשפחה יסדה קרן מלגות על שמו ופירות הקרן מחולקים מדי שנה בשנה, באמצעות הועד למען החייל בזכרון יעקב.

בניית אתרים: